


Kiss Zoltán



Rosta Dávid



Holczinger Péter



Rabi András



Lipovits Péter



Tóth Tamás



Baán József



Sepovics Ferenc



Árpás Milán



Mészáros Zsolt


Horváth Tibor



Varsics Tímea



Kertész Betti



A design felépítése:
A weboldal látogatói nem nézik huzamosabb ideig a monitort. Egyszerűen nem esik jól. A kis felbontás miatt nem elég élesek a képek, feliratok, ráadásul a legtöbb monitor 75 Hz-en működik, ami szintén irritálja a szemet. Ennek megfelelően senki nem szeret hosszabb szövegeket olvasni a számítógépén. Fárasztó. Aki azonban már egy ideje használ számítógépet, hozzászoktatja a szemét:
és ezekkel a technikákkal tökéletesen kímélik a szemüket.
Így kell gondolkodni weboldal készítésekor ! Kicsi rá az esély, hogy el fogják olvasni, amit oda írtunk. Főleg ha szép nagy, hosszú szövegről van szó. Akkor elveszítettük az érdeklődőket.
Arra kell építenünk, hogy átláthatóan szerkesszünk. Arra gondolok, hogy a kezdőlapon ne egy hosszú köszöntővel kezdjük, mert az egyébként sem érdekel senkit. Legyen ez a figyelemfelhívás helye. Tegyünk ki sok linket, hogy továbbmehessen arra, ami érdekli. Emeljük ki vastag, nagy, esetleg színes betűvel azt, ami a lényeg (pl. címsorok, linkek, a szövegek esszenciája). És legyenek képek. Jól tagolják a szöveget, szépek, és ha jól választjuk ki a képeket, azok is adnak arculatot az oldalunknak.
Ha már fel kell tennünk egy hosszabb írást, azt mindenképpen tagoljuk. Legyenek a bekezdések között nagy terek, legalább 10px-esek. Az sem árt, ha a sorok magasságát is megnöveljük, ezzel szellősebbnek is tűnik. Szintén szúrjunk képeket sok betű közé, hogy ezzel még egy kicsit megtörjük a monotonitást, és fenntartsuk az érdeklődést.
Szóval:
Mik tehát a legfontosabb tényezők?
Feladat:
Weblap látványtervének elkészítése.
A téma :
Az adott téma mindenkinek személy szerint kerül kiosztásra
3 lap tervezése:
- nyitóoldal
- központi oldal
- galéria